Co to jest za program „Polska Bezgotówkowa”?

person holding opened space gray iPad

Polska bezgotówkowa jest programem adresowanym do średnich i małych przedsiębiorstw, które są zainteresowane realizowaniem płatności bezgotówkowych przy jednoczesnym nie ponoszeniu dodatkowych opłat z tytułu wykonywanych transakcji oraz obsługi terminala. Przyjazny dla przedsiębiorców program Polska bezgotówkowa wspiera inicjatywę powstałą na wniosek członków rynku usług płatniczych w Polsce. Przeczytaj, co to jest za program, jak do niego przystąpić i jakie konkretne korzyści wynikają z uczestnictwa w tym programie!


Jakie warunki musisz spełnić, aby przystąpić do programu Polska bezgotówkowa?
Zasady przystąpienia do programu są bardzo proste i przejrzyste. Każdy przedsiębiorca, który chce przystąpić do tego programu powinien spełnić następujące warunki:

  • posiadać numer NIP
  • nie przyjmować płatności bezgotówkowych przez ostatnie 12 miesięcy
  • działać w ramach franczyzy obejmującej więcej niż 5 placówek jednocześnie
  • nie być zarejestrowanym z innym agentem rozliczeniowym

Zobacz artykuł: bezprzewodowy terminal płatniczy

Koszty utrzymania terminala
Dzięki programowi Polska bezgotówkowa wszyscy przedsiębiorcy i właściciele firm, którzy spełniają powyższe warunki i przystąpią do programu mogą liczyć na takie korzyści jak:

  • zerowe koszty za zakup terminala, który po zakończeniu programu całkowicie przechodzi na własność przedsiębiorcy
  • przez okres 12 miesięcy lub do sumy obrotów nieprzekraczającej 100 000 zł koszt przeprowadzonych transakcji wynosi 0 zł
  • co najważniejsze po zakończeniu programu nie ma ukrytych kosztów a prowizja jest stała dla każdej transakcji

Fakt, że po zakończeniu programu przedsiębiorcy nie obowiązuje żaden abonament a jedynie stała prowizja od każdej transakcji jest niezwykle korzystny. Mimo iż program dobiegnie końca, tak naprawdę profity można czerpać z niego przez cały okres trwania naszej działalności. Darmowy terminal i stałe koszty pozwalają lepiej zarządzać budżetem firmy i odciążają nieco trudną czasami sytuację przedsiębiorcy. Do programu Polska bezgotówkowa mogą przystąpić wszyscy przedsiębiorcy spełniający warunki, nawet Ci którzy mają na swoim koncie niejedną działalność.